Nežemiškos būtybės nusileido
Neabejotina, kad dauguma žmonių mano, jog mus iš tikrųjų stebi ateiviai iš kitos žvaigždės. Mokslininkai atmeta šią versiją, nes paprasčiausiai nelaiko jos tinkamu paaiškinimu. Atrodytų, kad jie nenori nieko žinoti apie jokius kitus galimus atvejus. Iš dalies taip atsitiko todėl, kad masinės informacijos priemonės nuolatos melagingai triūbija, jog NSO — tai erdvėlaiviai. Jums lieka tik du keliai: arba jūs tikite nežemiškomis būtybėmis, arba NSO apskritai neegzistuoja. Dabar suprantate, jog tai klaidingas požiūris, bet jis buvo taip įkyriai mums peršamas, kad sunku jo atsikratyti.
Atgal iš ateities
Žmonių ir ateivių panašumas biologiškai atrodo labai jau keistas. Kažkas čia ne taip. Kodėl ateiviai nesiskiria nuo mūsų taip, kaip mes nuo delfinų? Kiek teko girdėti, žmonėms dar nė karto neteko susitikti su nežemiškomis žirafomis ir nė karto jų nepagrobė kokios drambliškos būtybės iš žvaigždės C Reticulii (Tinklelio žvaigždyno žvaigždė Zeta).
Daugiamatis pasaulis
Neįtikėtini reiškiniai tokie dažni, jog kai kam peršasi mintis, kad už viso šito slypi protingų būtybių veikla. Tačiau kaip tuomet paaiškinti tai, kad susitikimai vyksta jau seniai, o kiekvienos epochos kultūriniai ateivių įvaizdžiai skiriasi (pagrindinis jų įvaizdis senaisiais laikais buvo nykštukai, o dabar — maži žali žmogeliai)?
Ramybės neduodanti paslaptis
Daugelis NSO tyrinėtojų mano, kad beveik 95 procentai pranešimų apie įvairiausius neįtikėtinus reiškinius — tai apsirikimai, neatpažintais skraidančiais objektais palaikius paprasčiausius žemiškus daiktus (pavyzdžiui, lėktuvus, oro balionus, žvaigždes ir pan.) arba dar gerai neištirtus atmosferinius reiškinius.
Antžmogiai?
Psichikos paslaptis
Vadinamajai „psichosocialinei" hipotezei Europoje daug kas pritaria, o Jungtinėse Valstijose tyrinėtojai iš jos šaiposi. Ji daug geriau atspindi naujausius ufologijos duomenis negu „išmonės" koncepcija, bet „nukenčia" nuo šios teorijos keliamų problemų.
Manoma, kad tada, kai liudininką veikia kažkokia vidinė paskata, jo sąmonė pati kuria vadinamąsias psichines dramas, virstančias sapnais. Štai šie sapnai ir laikomi išgyvenimais.