Egiptas

Nežinoma procivilizacija

1969 m. deivės Hator šventykloje Denderoje buvo rasti trys gana neįprasti bareljefai, i kuriuos žiūrint tyrinėtojams iškilo asociacija su elektros lemputėmis. Yra gerai žinoma , kad senovės Egipto kapavietėse nerandami suodžių pėdsakai. XX a. pabaigoje akmens apdirbimo ekspertai nustatė, kad sarkofagus dengiančios plokštės gula ant tiek idealiai, kad pro tarpelį ne tai kad neįmanoma prakišti adatos ar popieriaus lapelio, bet net neprasiskverbia šviesos spindulys. Kokius įrankius naudojo senovės meistrai?

See video

Ilga Faraonų istorija

Kaip žmonės gyveno iki faraonų valdymo laikų?

   Pirmasis faraonas Senovės Egipto valstybę sukūrė toli gražu ne tuščioje vietoje. Jau prieš kelis šimtmečius žmonės gyveno Nilo slėnyje; būtent jų pasiekimai suteikė galimybę čia įsikurti ilgesniam laikui.
Maždaug 25 tūkst. m. pr. Kr. dabartinė Sacharos dykuma buvo nomadų medžiotojų ir rinkėjų apgyvendintas kraštas.

Egiptas, Nilo dovana

  Daugumai žmonių žodis "Egiptas" siejasi su piramidėmis, mumijomis, hieroglifais, obeliskais, Nilo upe, hipopotamais, krokodilais ir valdove Kleopatra. Tai neatskiriama Egipto dalis kaip ir daugelis kitų dalykų, apie kuriuos rašysime. Bet svarbiausias šios istorijos veikėjas - tai Nilas. Be šios upės nebūtų egzistavusi ir faraonų valstybė.