Paslaptys

Kolicho. Kaukazo dolmenų paslaptis

Dolmenai – tylūs išnykusios kultūros paminklai, viena iš labiausiai šiuolaikinę archeologiją jaudinančių paslapčių. Filme pasakojama apie Kaukazo dolmenus.
 

See video

Nežinoma procivilizacija

1969 m. deivės Hator šventykloje Denderoje buvo rasti trys gana neįprasti bareljefai, i kuriuos žiūrint tyrinėtojams iškilo asociacija su elektros lemputėmis. Yra gerai žinoma , kad senovės Egipto kapavietėse nerandami suodžių pėdsakai. XX a. pabaigoje akmens apdirbimo ekspertai nustatė, kad sarkofagus dengiančios plokštės gula ant tiek idealiai, kad pro tarpelį ne tai kad neįmanoma prakišti adatos ar popieriaus lapelio, bet net neprasiskverbia šviesos spindulys. Kokius įrankius naudojo senovės meistrai?

See video

Pamirštos Kinijos piramidės

Kinijoje yra per 100 piramidžių. Dauguma jų buvo naudojamos kaip laidojimo vietos. Jos pastatytos iš molio, per ilgą laiką tapusio tokiu kietu, kaip akmuo. 

See video

Ancient Aliens (2010)

Ar įmanoma, kad protingos gyvybės formos aplankė Žemę prieš tūkstančius metų, 

atnešdamos technologijas, kardinaliai pakoregavusias žmonijos istorija ir raidą?

Pirma dalis:

Ikos akmenys. A. Žukov

Meksikoje, dar 1944-ųjų vasarą archeologijos entuziastas Waldemar Julsrud atrado neįprastus keramikinius dirbinius, užkastus El Toro kalno žemutiniam šlaite, Akambaro miesto apylinkėse. Padedamas kelių vietinių gyventojų, Waldemar Julsrud galiausiai sukaupė apie 30 000 keramikinių figūrėlių, daugumoje, gerai išsilaikiusių ir netipiškų žinomoms Meksikos praeities kultūroms.
Ica stones Wikipedia

See video

Lobių ieškotojai Baltijos dugne rado paslaptingą objektą

Švedijos tinklalapyje vk.se rašoma, kad lobių ieškotojai Baltijos jūros dugne aptiko milžinišką nuostabą keliantį skritulį.